Для повноцінного автономного опалення у приватних будинках, на дачах, у заміських особняках все частіше використовують газові моделі, котли на твердому паливі. Щоб унеможливити ризик отруєння людей, необхідно забезпечити якісний процес відведення продуктів згоряння з житлових приміщень. Тому слід ознайомитись з основними правилами ефективного димовідведення.

Загальні правила монтажу димоходу

Перед початком виконання запланованих робіт варто ознайомитись з такими правилами:

  1. Перетин димаря повинен відповідати параметрам вихідного патрубка котла.
  2. Ущільнення всіх стиків здійснюється із застосуванням термостійкого герметика.
  3. Не варто ігнорувати основні вимоги до правил пожежної безпеки.
  4. Максимальна довжина горизонтальних ділянок не перевищує 100 см.
  5. Для одностінних димоходів знадобиться, як мінімум, одне кріплення на кожні 1,5 м-коду.
  6. Вибір висоти зовнішньої труби залежить від розташування димоходу на даху.
  7. Для монтажу двостінних систем необхідно виконувати ретельну фіксацію кожного елемента.
  8. При висоті зовнішньої труби більше ніж 1,5 м рекомендується використовувати розтяжки для надійної фіксації.

Все це допоможе правильно виконати запланований комплекс робочих процесів.

Установка димоходу з нержавіючої сталі

Нержавіючі сталеві димарі користуються особливою популярністю завдяки своїм важливим властивостям: стійкість до впливу всіляких кислот. Що стосується монтажних робіт, вони відрізняються особливою простотою незалежно від характеристик конкретної будівлі. Крім того, відзначають досить різноманітний вибір комплектуючих, різних деталей для фіксації конструкції.

Складання представлених каналів здійснюється з окремо взятих труб та інших деталей, а тому у разі поломки кожен з елементів піддається швидкій заміні.

Монтаж подвійного димоходу (сендвіч-труби) з нержавіючої сталі або нержавійки-оцинковки

Представлені конструкції призначені для зовнішніх чи окремо розташованих каналів відведення. За своєю конструкцією вони передбачають дві труби (вставлених одна в іншу), які відрізняються різними розмірами. Між ними встановлений теплоізоляційний шар. Для внутрішнього шару ізоляції рекомендується використовувати мінеральну або кам'яну вату.

Універсальна конструкція таких димарів зробила їх популярними при встановленні в різних будинках. Однак при встановленні в дерев'яних будинках потрібно застосування додаткового шару ізоляційного навколо зовнішньої труби.

Основні правила встановлення димоходу на твердопаливний котел

При купівлі та подальшій установці сучасних твердопаливних котлів важливо пам'ятати, що основною умовою для якісного горіння даного виду палива є достатня кількість кисню. Система димовідведення зможе гарантувати необхідні умови експлуатації котлів з урахуванням обов'язкової процедури відведення відпрацьованих газів.

Зрозуміти, що відбулася справді правильна установка димоходу, нескладно. Про це «підкаже» стабільний потяг. Для різних моделей твердопаливних агрегатів рекомендується застосовувати якісні системи, які мають мінімальні показники довжини горизонтальних ділянок. Всі труби та інші елементи конструкції обов'язково повинні бути стійкими до різних хімічних реакцій, різких температурних перепадів, а також відрізнятися ідеально гладкою поверхнею всередині. Тому для такого обладнання часто вибирають популярні димарі, виконані з нержавіючої сталі (типу сендвіч). Якщо бюджет необмежений, можна скористатися керамічними конструкціями.

Основні правила встановлення димоходу на газовий котел

Газові котли характеризуються простими умовами експлуатації, а тому стають все більш популярними серед власників будинків. Але для безпечної роботи також знадобиться встановлення димаря. В першу чергу необхідно визначитися з конкретними параметрами димоходів, враховуючи всі конструктивні особливості конкретної будівлі, а також характеристики котла, що використовується.

Як правило, встановлення труби димоходу здійснюється із застосуванням одного з двох варіантів:

  • Зовні будівлі.
  • У капітальній внутрішній стіні.

Якщо використовується газовий підлоговий котел, тоді димар повинен мати вертикальне розташування без звуження або розширення по всій довжині. При цьому максимальний ухил не повинен перевищувати 30 градусів. Фіксація труби з котлом здійснюється із застосуванням спеціального перехідника, щоб гарантувати необхідну герметичність.

Вся димовідвідна система повинна мати до трьох поворотів, а одна з ділянок повинна мати довжину від 0,5 м і більше. Розташування труб відбувається з урахуванням певної дистанції: від 5 см торкається жаростійких конструкцій і від 25 см торкається швидко займистих матеріалів. Все це підвищує рівень безпеки під час експлуатації будь-якого газового обладнання.

Ціна монтажу димоходу

від 800 грн

Установка димоходу

Вид послуги Ціна Ціна при купівлі товару у нас
Монтаж димоходу 800 грн 700 грн
Виїзд майстра та замір 400 грн

Наш магазин