Газові котли є головними помічниками у процесі створення оптимальних умов у будь-якій будівлі: починаючи з житлових будинків і закінчуючи промисловими підприємствами. Для отримання максимальної віддачі тепла необхідно врахувати кілька важливих рекомендацій щодо майбутніх монтажних робіт.

Різновиди підключення газового котла

Реалізація автономного опалення здійснюється так:

 • Використання одноконтурного агрегату з електронним типом розпалювання, що фіксується на стіну. За рахунок такого розпалювання вдається забезпечити примусовий тип циркуляції у радіаторах.
 • Застосування котлів настінного або підлогового типу, що характеризуються відсутністю залежності електроенергії.
 • Використання енергонезалежних пристроїв, що монтуються у відкритому контурі з природним процесом циркуляції теплоносія.
 • Використання двоконтурних моделей для ГВП та опалення одночасно.
 • Експлуатація одноконтурних агрегатів, які підключають до ГВП (обв'язування газового котла з бойлером).
 • Експлуатація модифікованої системи опалювального контуру для системи теплої підлоги.
 • Рециркуляція води, характерна для контуру ГВП.

Для обігріву будь-яких приміщень не обійтися без виконаної обв'язки газового котла.

Етапи монтажу газових котлів

При проведенні монтажних робіт слід дотримуватись основних правил та рекомендацій, згідно з якими такий процес можна розділити на 4 етапи:

 1. Проведення підготовчих робіт. Враховуються необхідні температурні показники у приміщенні, рівень вологості, готується арсенал інструментів.
 2. Виконує основний список завдань. Відбувається підготовка стін для виведення всіх труб, підключення газового агрегату, приєднання комунікацій, перевірка якісної роботи вентиляційної системи.
 3. Монтаж димоходу, витяжки.
 4. Проведення пусконалагоджувальних робіт.

Ігнорування одного з перерахованих вище етапів може призвести до проблем при експлуатації газового обладнання, а також до неможливості досягти бажаних результатів. Якщо потрібно встановити моделі підлогового типу, рекомендується спочатку визначитися з відповідним окремим приміщенням: це повинна бути кімната, розташована на першому поверсі (якщо йдеться про багатоповерхову будівлю).

Схеми стандартного монтажу одноконтурного та двоконтурного газового котла

|

Вибір найбільш підходящої схеми залежить від кількох важливих критеріїв, серед яких варто відзначити особливості приміщень, конструктивні характеристики обраної моделі обладнання та багато іншого. При цьому обрані варіанти монтажу жодним чином не можуть вплинути на початкові показники ефективності, а тому власник будівлі може бути впевненим у збереженні стабільності, тривалій експлуатації агрегату.

Стандартний варіант установки виглядає так:

 • Визначаємось з ділянкою монтажу та на поверхні стіни робимо необхідну кількість отворів для навішування конструкції. Причому ця процедура здійснюється виключно на капітальну стіну.
 • Відбувається процедура підключення подачі труби та зворотної лінії системи опалення.
 • Здійснюється монтаж запірних кранів, фільтрів для механічного очищення, у разі потреби застосовують зворотний клапан.

Якщо йдеться про двоконтурні котли, тоді буде потрібно підключення трубопроводів – для гарячої та холодної води. Додатково виконується монтаж запірних кранів на введенні холодної води, монтується фільтр механічного очищення.

Монтаж навісного газового котла

Установку навісного обладнання можна проводити не тільки в цокольному, підвальному, але і в інших побутових приміщеннях. Для виконання всіх запланованих процесів знадобиться 2-3 спеціалісти.

Монтажні роботи здійснюються на стіни, виконані з негорючих матеріалів: інакше використовується спеціальна прокладка. Як основні елементи для надійної фіксації рекомендується скористатися кронштейнами. По завершенню кріплення необхідно провести підведення трубопроводів – подавального та зворотного. Під час підключення двоконтурних котлів з підігрівом води для ГВП не обійтися без контуру холодного водопостачання. Додатково відбувається встановлення запірної арматури, набору фільтрів та зворотного клапана.

Для котлів, що відрізняються наявністю закритої камери згоряння, потрібно організувати підведення електроенергії. Це з тим, що вони мають електронну систему захисту.

Приміщення, де відбуваються монтажні роботи, обов'язково має мати справну вентиляцію. Котел підключають до димаря: агрегати закритого типу – до коаксіального, а відкритого типу – до індивідуального.

Встановлення підлогового газового котла

Підлоговий монтаж характерний для сучасного газового обладнання, потужність нагріву якого становить від 150 кВт і вище. Для початку необхідно підготувати надійну основу під агрегат. Монтаж проводиться виключно горизонтально. При цьому важливо мати вільний доступ до котла з різних боків у разі ремонту, регулярного технічного обслуговування.

Наступний етап – підведення до котла різних елементів:

 • трубопроводу теплоносія – зворотного та подає;
 • контур холодного водопостачання;
 • набору клапанів, фільтрів та запірної арматури.

Потім здійснюється процедура підключення агрегату до системи опалення, до газової магістралі. Не менш важливим та відповідальним процесом є правильне з'єднання котла та димоходу. Монтаж підлогових агрегатів слід проводити в окремих приміщеннях, які відповідають основним нормам пожежної безпеки.

Ціна монтажу газового котла

від 3 000 грн при покупці газового котла в нашому магазині

Установка газового котла

Вид послуги Ціна Ціна при купівлі товару у нас
Монтаж газового котла 1-контурного до 28 кВт 6 000 грн 3 000 грн
Монтаж газового котла 1-контурного від 29 до 40 кВт 8 400 грн 4 200 грн
Монтаж газового котла 2-контурного до 28 кВт 6 000 грн 3 000 грн
Монтаж газового котла 2-контурного від 29 до 40 кВт 8 400 грн 4 200 грн
Монтаж базового коаксіального димоходу для котла 850 грн 595 грн

Стандартна установка газового котла

включає наступні роботи
 1. Узгодження дати і часу установки з консультантом.
 2. Виїзд нашої бригади інженерів на об'єкт.
 3. Демонтаж старого газового котла (при необхідності).
 4. Калькуляція матеріалів і додаткових робіт (при необхідності), які не входять у вартість підключення газового котла.
 5. Установка (навішування газового котла) на підготовлене місце.
 6. Підключення газового котла до існуючого димоходу.
 7. Установка запірних кранів і фільтра грубої очистки.
 8. Монтаж трубопроводів.
 9. Підключення до опалювальної системи.
 10. Перевірка герметичності всіх з'єднань і підключень.
 11. Заповнення системи водою і проведення гідравлічних випробувань.
 12. Випуск повітря з газового котла (без урахування регулювання радіаторів і без випуску повітря з радіаторів).
 13. Рекомендації по використанню котла.
 14. Видача комплекту документів клієнту (чек, акт виконаних робіт, інструкція від виробника і заповнена гарантія).
 15. Запуск, тестування роботи та консультування щодо використання пристрою.

Установка газового котла виконується в 1 етап. Іноді в кілька – якщо будуть потрібні інші роботи, які не вказані в переліку вище (наприклад, монтаж димоходу).

Виконується установка газового котла протягом 1 робочого дня. Точний час повідомляється клієнту вже на місці.

ВАЖЛИВО! У вартість включена робота фахівця з поліпропіленовими або металопластиковими трубами. А робота з мідними, нержавіючими або залізними трубами оплачується в окремому порядку.

Схеми стандартного монтажу газового котла

За якою саме схемою змонтувати газовий котел – наші фахівці вирішують з урахуванням конструктивних особливостей обраної вами моделі, особливостей приміщення тощо.

Обраний спосіб монтажу ніяк не позначається на ефективності роботи пристрою. При будь-якій схемі вам гарантується стабільна і довговічна робота газового котла.

На наміченому місці для установки котла робляться отвори для кріплення, далі навішується котел. Кріплення до стіни підбираються на місці майстром під конкретний її тип. Обладнання навішується тільки на капітальну стіну. До нього підключаються труби подачі і зворотної лінії системи опалення. На них встановлюється запірні крани, фільтр механічного очищення і при необхідності зворотний клапан.

Якщо котел двоконтурний, до нього підключаються трубопроводи холодного і гарячого водопостачання, також монтуються запірні крани на введенні холодної води, фільтр механічного очищення.

Котел підключається до існуючого димоходу. Також котел підключається до попередньо влаштованої розетки. За замовчуванням для монтажу обладнання використовуються поліпропіленові трубопроводи армовані скловолокном або алюмінієм. Можливе використання іншого виду трубопроводів, але тільки за попереднім погодженням з менеджером.

Нестандартна установка

розраховується окремо
 • монтажні роботи для установки димоходу;
 • додаткові матеріали, що не входять в стандартну установку;
 • спеціальні труби, арматура, фітинги, труба для підключення газового котла;
 • інші роботи, які не вказані в списку.

Необхідність виконання цих робіт обговорюється з кожним клієнтом індивідуально. Інженери Ogonek приступають до них тільки після згоди замовника. Відповідно, оплачуються всі ці роботи в окремому порядку.

Відгуки