Доцільність встановлення твердопаливного котла
Регулярна зміна цін на всілякі енергоносії призвела до того, що багато власників приватних будинків, дач, заміських котеджів та підприємств замислилися над зміною сучасної системи опалення. В результаті поступово зростає популярність експлуатації твердопаливних котлів.
Щоб порівняти доцільність монтажу певного обладнання, важливо спочатку порівняти вартість різних енергоносіїв. У середньому цінова політика виглядає так:
- За 1 м3 газу доведеться заплатити 9,95 грн.
- За 1 кВт електроенергії доведеться заплатити 1,68 грн.
- За 1 кг вугілля потрібно віддати від 7 грн.
- За 1 кг дров слід віддати від 2,5 грн.
- За 1 кг пелетів потрібно заплатити від 3 грн.
Однак порівняння цін здійснюється після того, як ці значення будуть приведені до єдиного показника тепла, що вимірюється у кВт.
Таким чином, можна отримати такі характеристики:
- 1 м3 газу = 12 квт.
- 1 кг вугілля = 9 квт.
- 1 кг дубових дров = 3,7 квт.
- 1 кг пелет = 4 кВт.
В результаті вартість 1 кВт тепла для різних енергоносіїв кардинально змінюється:
- За електрику – 1,68 грн. за 1 квт.
- За газ - 0,83 за 1 кВт.
- За вугілля – 0,77 за 1 квт.
- За пелет – 0,81 за 1 кВт.
- За дрова – 0,67 за 1 кВт
Ціна | кВт | ціна/кВт | |
Електроенергія, кВт | 1,68 | 1 | 1,68 |
Газ, м3 | 9,95 | 12 | 0,83 |
Вуголь, кг | 7 | 9 | 0,77 |
Пелети, кг | 3 | 3,7 | 0,81 |
Дрова, кг | 2,5 | 4 | 0,67 |
Виходячи з проведених підрахунків, можна дійти висновку, що установка твердопаливних котлів дозволяє власникам будинків економити під час оплати опалення. Причому, чим більша площа будинку, яку необхідно опалювати, тим суттєвіше буде заощаджена сума грошей.
Основні типи та види твердопаливних котлів
Сучасні котли, що функціонують із застосуванням твердого палива, відрізняються різними конструктивними особливостями. Залежно від цього відбувається класифікація обладнання за способом монтажу та комплектації в цілому.
В результаті у продажу представлені такі поширені види від різних виробників:
- Чавунні моделі – одні з найперших і найпоширеніших. Такі агрегати відрізняються відносно невеликими розмірами камери згоряння, а тому як паливо найчастіше застосовують вугілля.
- Сталеві моделі мають містку камеру для завантаження, куди можна закладати дрова у великій кількості. В результаті немає необхідності проводити часте завантаження палива.
- Піролізні моделі – характеризуються досить високим ККД, можуть функціонувати лише при завантаженні сухими дровами.
- Пелетні моделі – це сучасні агрегати з автоматизованим завантаженням, що зводить до мінімуму людське втручання у робочий процес.
Вибір та купівля конкретних видів пов'язана з виділеним бюджетом, індивідуальними побажаннями клієнта, а також особливостями будови системи опалення.
Етапи встановлення твердопаливних котлів
Виконання монтажних робіт під ключ передбачає проведення величезної кількості процесів, що потребують застосування сил і витрат часу. Насамперед потрібно визначитися з місцем майбутньої установки котла. Щоб прискорити процедуру встановлення та систематизувати всі завдання, необхідно розділити їх на кілька основних етапів:
- Підготовка основи для майбутніх монтажних робіт (вибираємо поверхні, виготовлені з негорючих матеріалів).
- Процес встановлення обладнання на готову основу.
- Підключення котла до димаря.
- Обв'язування котла – його подальше підключення до опалювальної системи, монтаж автоматики, захисту та необхідної кількості труб.
При виборі такого способу опалення власники будинків повинні бути готовими до використання інтенсивного режиму горіння, коли теплоносій нагрівається до температури +70-90 градусів. В результаті здійснюється повне згоряння палива, піролізного газу, що зменшує кількість сажі на теплообміннику.
Вимоги до встановлення
Існує певний список правил щодо встановлення та подальшої експлуатації, що впливають на ККД:
- Потрібно використовувати групу безпеки, в комплекті якої використовується манометр, відвідник повітря, клапан.
- Потрібно використовувати додаткові скидні запобіжні клапани для котла, які знадобляться у разі залипання, деформації основних.
- Важливо порівняти максимальний тиск у системі з тим, що вказано виробником в інструкції до котла.
- Використаний розширювальний бак при закритій системі опалення підбирається точно під об'єм рідини в даній системі.
- Підживлюючу лінію важливо підключити до лінії подачі.
- Устаткування, яке не може експлуатуватися без використання електрики, має бути доповнене стабілізатором напруги. Це стосується сучасних моделей із ПЗ.
Щоб забезпечити якісне згоряння палива з мінімальною кількістю сажі, золи, не обійтися без перевірки необхідної тяги в димарі.
Схеми підключення твердопаливних котлів
Встановлення котла здійснюється вертикально на твердій основі. Крім того, розширювальний бак повинен бути розташований вище за систему опалення. Існує безліч різноманітних схем підключення, від вибору яких залежить остаточна вартість послуги.
Виділяють 4 основні схеми:
- Система відкритого типу з природною циркуляцією – для роботи обладнання використовуються: лінія, що подає, відкритий розширювальний бачок, радіатори та зворотна лінія подачі.
- Система закритого типу з природною циркуляцією – на відміну від попередньої схеми полягає у застосуванні мембранного бака та обов'язкової групи безпеки.
- Система з примусовою циркуляцією – порівняно з попередньою схемою, необхідно використовувати також і циркуляційний насос.
- Система з бойлером ГВП непрямого нагріву – така схема нагадує схему закритого типу, проте необхідно додатково застосувати бойлер ГВП.
Крім того, на остаточну вартість монтажних робіт та вибір відповідної схеми підключення впливає також потужність конкретної моделі обладнання.
Встановлення твердопаливного котла в будинку, прибудові або окремому приміщенні
Перед виконанням монтажних робіт та підключенням агрегатів важливо виконати такі обов'язкові умови:
- Вибрати як топкове приміщення площею від 8 м2.
- Якщо потужність котла від 55 кВт і більше, він повинен перебувати в окремій прибудові будівлі від житлового будинку.
- Топкова облицьовується негорючими матеріалами, має хоча б одне вікно та робочу припливно-витяжну вентиляцію.
- Перед дверцятами (завантажувальною та зольною) важливо укласти металевий лист розміром 1х1 м.
За відсутності окремого приміщення для встановлення твердопаливного агрегату, як топкова може бути використана кухня, яка має бути огороджена від інших житлових кімнат дверима (з матеріалів, що не піддаються процесам займання).
Відмінним рішенням є встановлення котла в окремому приміщенні, приміщенні, прибудові, де також можна розмістити все необхідне допоміжне обладнання, зберігати паливо. Таким чином, вдасться у кілька разів підвищити рівень пожежної безпеки.
Установка твердопаливного котла: вентиляція та димовідведення
Залежно від певних показників потужності обладнання, відбувається підготовка та вибір оптимального перерізу вентиляційних каналів разом із розміром вікон у топковій кімнаті. Тому ці характеристики індивідуальні. Наступне не менш важливе питання стосується димовідведення. У цьому випадку діє правило: розмір димаря повинен бути не меншим, ніж діаметр оголовка димоходу агрегату.
Монтаж димохідної труби здійснюється за одним із двох можливих варіантів:
- Вертикальне розташування через всі поверхи та подальший вихід на дах будинку.
- Певна частина труби знаходиться в будинку, в кімнаті топки або в прибудові, а вихід димоходу виконаний через бічну стіну. В результаті друга частина труби повинна фіксуватися до виходу в стіні.
Щодо висоти труб, все залежить від температурних показників, сили вітру в конкретному регіоні. На цей аспект також впливають і показники мінімальної тяги, спосіб керування обладнанням. Деякі компанії-виробники прописують оптимальну довжину в паспорті кожної моделі. А якщо ні, то не обійтися без професійного розрахунку, який зможуть гарантувати тільки кваліфіковані інженери.
Обв'язка твердопаливного котла
Під обв'язкою прийнято розглядати одну з найважливіших та відповідальних процедур, спрямовану на підключення агрегату до загальної системи опалення. Для цього потрібно дотримуватись спеціальної схеми, де прописаний весь комплекс запланованих робіт. Незважаючи на те, що існує безліч різних робочих схем, відзначають список обов'язкових елементів, які повинні бути присутніми в кожній з конструкцій:
- Пристрої та елементи, пов'язані з контролем та безпечною експлуатацією.
- Термостатичний клапан змішувальний.
- Розширювальний бак.
- Контур охолодження.
Процес підключення може бути виконаний, як по відкритому, так і закритому типу: відкрита обв'язка передбачає застосуванням природної циркуляції води, а закрита може мати примусову і природну циркуляцію. Визначитись з конкретним типом обв'язки допоможуть досвідчені фахівці, які враховують конструктивні особливості твердопаливних моделей. Таким чином, можна говорити про безпечну експлуатацію протягом тривалого часу.
Також потрібно знати, що для встановлення та правильної обв'язки твердопаливного котла потрібне додаткове обладнання. Щоб не зробити помилок при доборі додаткового обладнання: форсунок, циркуляційного насоса , димоходу тощо, краще звернутися за консультацією до експертів компанії Ogonek
Ціна монтажу твердопаливного котла
Установка твердопаливного котла
Вид послуги | Ціна | Ціна при купівлі товару у нас |
---|---|---|
Монтаж твердопаливних котлів | 6 000 грн | 3 000 грн |
Стандартна установка твердопаливного котла
- Вибір дати монтажу та її узгодження з консультантом.
- Виїзд інженера на об'єкт.
- Демонтаж старого котла (при необхідності).
- Розрахунок матеріалів і додаткових робіт (при необхідності), які не входять у вартість монтажних робіт.
- Установка твердопаливного котла на вибране місце.
- Підключення до існуючого димоходу.
- Підключення твердопаливного котла до системи опалення.
- Перевірка герметичності всіх з'єднань і підключень.
- Поради щодо використання котла.
- Видача документації клієнту (чек, акт виконаних робіт, інструкція від виробника і заповнена гарантія).
- Запуск, тестування роботи та консультування з експлуатації обладнання.
Встановлюється твердопаливний котел, як правило, в 1 етап. Виняток становлять ситуації, коли потрібні додаткові роботи: установка димоходу, бункера тощо, в такому випадку, щоб поставити твердопаливний котел, виконується вже кілька етапів.
Що стосується часу, то монтаж опалювального обладнання виконується протягом 1 робочого дня. Точний час озвучується клієнту вже на місці.
Схеми стандартного монтажу твердопаливного котла
При будь-якому з існуючих способів установки твердопаливного котла забезпечується стабільна і ефективна робота опалювального обладнання.
За якою саме схемою підключити твердопаливний котел, майстри Ogonek вирішують вже на місці. Адже спосіб монтажу підбирається з урахуванням особливостей приміщення, наявності вільного простору для установки і інших нюансів.
В стандартну установку НЕ входить
- додаткові роботи, які не перераховані в стандартному списку;
- зварювальні роботи;
- роботи з монтажу димоходу (за потребою);
- арматура, труби та фітинги, матеріали для монтажу димоходу;
- спеціальні труби та інші необхідні матеріали.
Всі ці нюанси обговорюються з кожним клієнтом в індивідуальному порядку. Додаткові роботи виконуються тільки після узгодження з замовником і оплачуються окремо.