Новинки Твердопаливні котли

Твердопаливні котли на пелетах

Пелетний котел вважається відносно новим обладнанням серед різних видів опалювальних приладів. Конструктивно нагадують звичайні класичні зразки та моделі тривалого горіння з поличним змішувальним теплообмінником. Але ці моделі мають все більшу популярність в Україні, як і в іншому світі. Це відбувається завдяки низці переваг, які обумовлені особливостями функціонування даних пристроїв.

Принцип дії

Основна відмінність від інших зразків - можливість застосування пелет як палива сировини. Для цього пристрою оснащуються спеціалізованими пелетними пальниками, повідомлення з якими здійснюється через розташований з будь-якої сторони котла вхід або через адаптовані двері. Пелети розташовуються у призначеному для них бункері, звідки подаються за допомогою шнекового механізму в топку. У процесі їх згоряння виділяється тепло. Важливий момент – усім процесом управляє автоматика.

Особливості та переваги конструкції

Пелетні котли включають у свою конструкцію спеціальні пальники, які можуть бути двох видів:

  • смолоскипні - під час горіння пелет на майданчику створюється полум'я у вигляді горизонтально спрямованого смолоскипа;
  • ретортні - паливо згоряє в чаші, спалахувала від проникаючого в щілини гарячого повітря.

Ознакою даних моделей є збільшена топка, у якій досить великий зольний відсік. Це потрібно, щоб можна було використовувати матеріали з великою зольністю, хоча ознакою пелет якраз є низька кількість золи. Такі камери потребують менш частого чищення. Перевага використання даного виду палива полягає в мінімальних викидах, що важливо з екологічної точки зору.

Ще однією причиною популярності даних пеллетних котлів є автономна робота та високий рівень автоматизації. Фактично управління опаленням відбувається практично без ручного управління. Потрібно лише задати правильні налаштування та забезпечити постійну присутність палива у приймальному бункері. Можна, наприклад, встановити певний час увімкнення та вимикання котла, щоб забезпечити комфортний і одночасно економний режим.

ККД таких пристроїв сягає 92%.

Таким чином, основні переваги полягають у наступному:

  • комфорт;
  • автоматизація;
  • екологічність;
  • економічність.

Як вибрати пелетний котел

Щоб правильно вибрати котел на пелетах, потрібно розбиратися в нюансах його обслуговування, витрат палива тощо. Визначитись, яка саме автоматика для котла потрібна - це залежить від цілей використання та критично важливих функцій.

Щодо необхідної потужності, тут все просто: на 10 кв.м. має припадати 1 кВт.

Також, слід передбачити необхідність встановлення не лише котла, а й бункера зі шнеком, різного додаткового обладнання:циркуляційних насосів, теплоакумуляторів і т.п.

У випадку неможливо зробити однозначний вибір без урахування різних нюансів. Тому, щоб купити варіант із кращим співвідношенням ціна-функціональність, краще звернутися за консультацією до фахівця. Експерти компанії Ogonek охоче дадуть відповідь на всі ваші запитання.