чат

Новинки Твердопаливні котли

Дров'яні твертопаливні котли

Котел на дровах забезпечує роботу водяної опалювальної системи. Є двоконтурні моделі, які також відповідають за подачу гарячої води. Вироби цього типу створюються з листової жароміцної сталі або чавуну завтовшки від 3 до 8 мм. Кожен варіант має свої переваги і недоліки:

  • сталеві - мають більш доступну вартість та придатні до ремонту, але менш довговічні;
  • чавунні - краще пристосовані для опалення вугіллям, але дорожче і більше важать, а також менш стійкі до температурних перепадів.

Крім дров як паливо застосовуються тирсу, брикети, вугілля.

Принцип дії

Дров'яний котел працює наступним чином: сировина завантажується в камеру згоряння та підпалюється. У процесі горіння виділяється тепло, яке гріє водну масу, що циркулює по трубах. Простота конструкції, що забезпечує її дешевизну, має свої мінуси. Це проявляється у недостатній ефективності. Для поліпшення продуктивності апарати потребують ускладнення, але в такому випадку вони вже піднімаються в ціни та відносяться до іншого типу. Також у звичайних твердопаливних установках доводиться частіше додавати нові порції дров та вичищати золу.

Основний елемент - зварний одно-або двоходовий теплообмінник. Він виконаний у формі прямокутника і включає камеру згоряння, корпус, газохід, а також відсік для збору золи, який розміщений в нижній частині. Нижче зольника знаходиться піддон, зверху – колосники. Зовнішнє покриття – декоративний кожух, під яким може бути прокладений теплоізоляційний шар.

Для очищення колосників передбачені спеціальні шурувальні двері. Кількість дверцят різного призначення може відрізнятися у представників даного модельного ряду. Їхнє розташування може бути таким:

  • внизу - для очищення колосникових грат, тут є також заслінка, що забезпечує допуск повітря з різьбовим регулювальним пристосуванням;
  • вгорі – для завантаження твердого палива;
  • для доступу до димоходу та теплообмінника.

Ззаду знаходиться вихід у димар.

Особливості та переваги

  • Дерев'яний котел зазвичай не оснащений автоматикою і не залежить від наявності електроживлення.
  • Порожнина між зовнішніми стінками та топкою заповнена рідиною, що знижує втрати тепла та підвищує ефективність роботи.
  • Для контролю за температурою теплоносія використовується термометр.
  • Колосники, зроблені з безшовних труб з водою, що проходить всередині, дозволяють істотно збільшити термін служби решітки і одночасно поліпшити тепловіддачу. Таке рішення найкраще підходить для деревини.
  • Коефіцієнт корисної дії вбирається у 75%.
  • Якщо додати механічний регулятор тяги, рівень нагрівання буде регулюватися автоматично при відкриванні/закриванні розташованої на нижній дверці заслінки.
  • Хоча за простотою обслуговування та використання ці вироби і відстають від більш “просунутих” аналогів, це не викликає особливих проблем у користувачів.
  • Залежно від умов експлуатації та виду пального матеріалу, час роботи на одній закладці може коливатися в межах 4 - 10 годин.
  • Можлива модернізація під пелетний пальник або збільшення розмірів топки для розміщення великих полін.
  • Сировина подається у ручному режимі.
  • Для посилення тяги можна додатково використовувати вентилятор (у разі втрачається енергонезалежність).

Як вибрати дров'яний котел

Найбільш важливим критерієм вибору є потужність котла. Щоб купити потрібну модель, потрібно виконати прості обчислення з розрахунку, що на 10 м.кв. площі має вироблятися мінімум 1 кВт. Рекомендується брати виріб із достатнім запасом потужності, враховуючи не найвищий ККД пристрою та ймовірні тепловтрати.

Перевірте габарити обладнання – воно має оптимально розміститися на призначеному для нього просторі. Звичайно, варто звернути увагу на бренд, але на цьому вибір не зупиняється.

При цьому слід звертати увагу на необхідне додаткове обладнання. Придбаний котел є лише частиною системи, яка потребує правильної установки та обв'язування. Котел сам по собі не обігріє приміщення. Залежно від схеми опалення необхідно підключити додаткове обладнання (поліпропіленові труби, фітінги, клапани,автоматику для котла, димар, групи безпеки) та обв'язування (розширювальні баки,циркуляційні насоси, теплоакумулятори), які також вимагають правильного монтажу твердопаливних котлів.

У непідготовленого покупця навіть вибір оптимальної схеми опалення може спричинити труднощі. Тому перед покупкою краще скористатися консультацією спеціаліста магазину Ogonek, який підкаже найоптимальніший варіант, виходячи з поставлених завдань та умов експлуатації, а також необхідне додаткове обладнання.